SIKÇA SORULAN SORULAR

1- AdımPara uygulaması nedir? AdımPara uygulaması adımlarını saymakla kalmayıp, onları AdımPara'ya dönüştürebileceğin, kazandıran bir mobil uygulamadır. Bu linkten kullanım hakkında detaylı bilgi alabilirsin.
2- Uygulama ücretli mi? Hayır. Uygulamayı indirmek, üye olmak ve kullanmak tamamen ücretsiz.
3- Adımlarımı AdımPara'ya nasıl dönüştüreceğim? Günlük adımlarını, "Dönüştür" butonuna basarak AdımPara'ya dönüştürebilirsin.
4- Adımlarımı gün içerisinde dilediğim zaman dönüştürebilir miyim? Evet, adımlarını gün içerisinde dilediğin zaman ve dilediğin kez dönüştürebilirsin. Yeter ki 23:59'dan önce dönüştürmeyi unutma, yoksa adımların sıfırlanır.
5- Enerjim düştü, ne yapmam lazım? Gün içerisinde adım attıkça enerjin düşer. "Yıldırım" butonuna basarak enerjini yenileyebilirsin. Böylece adımların değerini kaybetmez, en yüksek çarpandan dönüşmeye devam eder.
6- Biriktirdiğim AdımParalarımı nasıl harcarım? Uygulamanın mağazasındaki ürünlerden dilediğini seç, AdımPara'nla al :)
7-Kazandığım ödülün kargo ücretini nasıl öderim? Dilersen "Alıcı Ödemeli" seçeneği ile kargo ücretini kapında kargo firmasına ödeyebilir ya da biriktirdiğin AdımPara'larınla ödeme seçeneğini seçebilirsin. AdımPara'larınla ödemeyi seçersen, kargo ücretini AdımPara senin için öder.
8- Hangi kargo firması ile gönderiyorsunuz? Yurtiçi, Aras veya Sürat Kargo ile gönderim yapıyoruz.
9- Biriktirdiğim AdımParalarımı TL olarak çekebilir miyim? Hayır. Mağazadaki ürünlerden, hizmetlerden ya da hediye çeklerinden alabilirsin.
10- AdımPara mağazasından ürün aldım. Ne zaman gelir? Dijital kodlar 24 saat içerisinde onaylanır. Fiziki ürünler ise 7 iş günü içerisinde belirttiğin adrese kargolanır. Aldığın ürünleri “Aldıklarım” kısmından görüntüleyebilirsin.
11- AdımPara uygulamasından aldığım ürünü nasıl takip edebilirim? AdımPara uygulamasında “Aldıklarım” kısmından aldığın ürünün kargo takip numarasına ulaşabilir ve ilgili kargo’nun sayfasından takip edebilirsin.
12- Mağazada beğendiğim ürün yok, ne yapacağım? Biriktirmeye devam! Mağazaya yeni ürünler ve hizmetler eklemek için ekibimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Instagram hesabımız @adimpara'yı takip et ve uygulama bildirimlerine izin ver, yeni ürünler geldiğinde ilk senin haberin olsun!
13- Daha fazla AdımPara kazanmak için ne yapabilirim? Günlük bonusları kullanarak ve dönemlik bonusları takip ederek daha fazla AdımPara kazanabilirsin.
14-AdımPara uygulamasındaki bonuslar nelerdir? Bonusları nasıl kullanabilirim? AdımPara uygulamasında sınırsız sayıda, uygulamaya daha önce üye olmamış arkadaşını davet ederek bonus AdımPara kazanabileceğin Davet Et Kazan bonusu, günlük olarak kullanabileceğin Müdavim, İzle Kazan bonusu ve adım hedefli bonuslar bulunmaktadır. Gün içerisinde belirtilen hedef adımlara ulaştığında adım bonusları üzerindeki kilit kalkar. Daha sonra adım bonuslarını kullanabilirsin.
15- AdımPara uygulaması telefonumun pil ömrünü etkiler mi? AdımPara uygulaması adım sayılarını Apple Sağlık uygulamasından ve Google Fit uygulamasından aldığı için, adım saymak için ekstra pil harcamaz.
16- Android: Uygulamaya girerken beyaz ekranda kalıyor. Ne yapmalıyım? Google Play Store üzerinden Android System Web View adındaki programı güncellemelisin.
17- Hesabıma giriş yaptım ama AdımPara bakiyem sıfır gözüküyor. Ne yapmalıyım? AdımPara hesabına giriş yapmak için üye olduğun yöntemi kullanmalısın. Başka bir yöntemle giriş yaparsan yeni bir hesap oluşturulur.
18- Akıllı saatimdeki adımlarımı AdımPara'ya dönüştürebilir miyim? Akıllı saatin Apple Sağlık ya da Google Fit uygulaması ile uyumluysa adımların sayılır ve AdımPara'ya dönüştürülebilir.
19- AdımParalarımın geçerlilik süresi ne kadar? AdımParaların üye olduğun tarihten itibaren 1 yıl geçerlidir ve her üyelik yıldönümünde kullanmadığın AdımParalar sıfırlanır ve tekrar birikmeye başlar.
20- AdımParalarım devredilebilir mi? Hayır, AdımParaların sana özel, fakat mağazadan aldığın ürünü sevdiklerine hediye edebilirsin :)
21- Uygulamada arkadaşlarımı ekleyebilir miyim? Arama yaparak ya da arkadaşlarının gönderdiği profil takip linkine tıklayarak arkadaşlarını ekleyebilirsin. Eğer arkadaşın uygulamada yoksa, hemen davet et hem sana hem ona ödül AdımPara yüklensin!
22-Arkadaşlarımın adım sayılarını takip edebilir miyim?  Evet! Bunun için arkadaşlarını takip listene alman yeterli. Gün içerisinde birbirinize düello davetleri göndererek adım sayılarınızı yarıştırıp, birlikte yürüyüşe motive olabilirsiniz.
23- Uygulamaya arkadaşımı davet ettim fakat ödül AdımPara'm yüklenmedi. Ne yapmalıyım? Öncelikle davet yolladığın arkadaşının uygulamayı indirdiğine ve ilk adımı dönüştürdüğüne emin ol. Arkadaşın ilk adımını dönüştürdüğünde sana bildirim gelecek ve ödül AdımPara'n yüklenecek.
24- Mi Band/Zepp Life Uygulamasını kullanıyorum. Adımlarımı göremiyorum. Ne yapmalıyım? Yönlendirmeleri takip ederek aktive edebilirsin.
Android için
iOS için
25- Reklam izleyemiyorum. Ne yapmalıyım? Öncelikle belirtmeliyiz ki bazı zamanlarda reklam kanallarımızın, size uygun reklam sunması zaman alabilmektedir. Saat 22:30’dan sonra yoğunluktan dolayı bu süre biraz daha uzayabiliyor. Eğer bu sorunu sürekli yaşıyorsan senden ricamız; ⁃ Reklam engelleyici, VPN ya da Proxy kullanıyorsan telefonundan kaldırman, ⁃ Kullandığın internetin sınırlandırılmış bir kablosuz ağ (okul, işyeri vb.) olmadığından emin olman, ⁃ DNS ayarlarının Android telefonlarda DHCP, iPhone telefonlarda otomatik ayarında olduğundan emin olman, Android System Web View ve Google Play Hizmetleri uygulamalarının güncel olduğundan emin olman. Tüm ayarlarını bu şekilde güncelledikten sonra mobil ağ üzerinden tekrar deneme yapmalısın.
26- AdımPara resmi sosyal medya platformları ve iletişim kanalları nelerdir? a.Sosyal Medya Kanallarımız: • AdımPara Instagram hesabı • AdımPara TikTok hesabı • AdımPara Facebook hesabı b.Soru ve önerilerin için uygulama içerisindeki "Bize Ulaş" kısmından yazabilirsin.
27- Sorumun cevabını bulamadım. Ne yapmalıyım? Bu linkten uygulama kullanım ve şartlarına bakabilirsin.
Eğer farklı bir sorunuz varsa;  bize AdımPara uygulaması içerisindeki "Bize Ulaş" kısmından yazabilirsin.